sobota, 8 marca 2014

Wystawa "Zaprawianie wspomnień"


Pracownia/galeria „Bakcyl” ma zaszczyt zaprosić na kolejną niezwykłą wystawę - scrapbookingu Agnieszki Posłuszny. Tytuł wystawy, zapożyczony z jednej z prac artystki, „Zaprawianie wspomnień”, lapidarnie i trafnie definiuje, czym właściwie jest scrapbooking. Bo nie jest to technika, a raczej metoda tworzenia artystycznej oprawy dla pamiątek np. rodzinnych, forma kronikarstwa ze szczególnym naciskiem na aspekt wizualny, rodzaj kolażu, połączenie fotografii z licznymi technikami rękodzieła, często nowatorskimi. W scrapbookingu wykorzystuje się także przeróżne materiały - znalezione, z recyklingu, a także specjalnie do tego zaprojektowane.
Na wystawie można obejrzeć tzw. layouty - czyli prace w formacie 30x30 cm oraz całe albumy tematyczne, wykonane od podstaw.  
Zapraszamy serdecznie na wernisaż, który odbędzie się w dniu 20 marca (czwartek) o godz. 17.00 - wstęp wolny. Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2014. 

Agnieszka Posłuszny Latarnia Morska - rocznik ’76. Z wykształcenia magister finansów i bankowości. Od 2005 roku prowadzi twórcze życie, które zaczęło się… kursem ceramiki. Potem nastąpiła przygoda z decoupage i filcowaniem na sucho, a następnie wielki zachwyt kolażami i technikami mixed-media. Gdy w 2008 roku zakupiła pierwszą lustrzankę i zaczęła uwieczniać na zdjęciach rodzinne spotkania, pasja fotografowania spotkała się z pasją tworzenia w postaci scrapbookingu. Przeróżne wydarzenia i złapane chwile codzienności są od tamtej pory utrwalane w postaci skrapów i ręcznie robionych albumów ze zdjęciami i zapisanymi wspomnieniami.
W 2009 roku, razem z bratem Andrzejem stworzyli  Scrap.com.pl - miejsce w Internecie, gdzie zaopatrują hobbystów w inspiracje i produkty do scrapbookingu; powstała także polska marka produktów do tej twórczości o nazwie Latarnia Morska. Od trzech lat prowadzi także warsztaty ucząc różnych sposobów „zaprawiania wspomnień” .
Oprócz scrapbookingu interesuje się latarniami morskimi.

Zapraszamy także do odwiedzenia bloga artystki www.latarnia.wordpress.com
Zdjęcia prac są własnością artystki i nie można ich wykorzystywać bez jej zgody.
3 komentarze:

joolaa pisze...

Ha! nareszcie coś u nas! :)) jasne, że się wybiorę, poza tym rozgłosiłam to przed chwilką za pomocą Waszego plakatu :)) Pozdrawiam

joolaa pisze...

Było, jak się spodziewałam, bardzo fajnie, kolejny raz mogłam z bliska sycić oczy pracami Agnieszki. Dziękuję :)

joolaa pisze...

http://joolaa-miszmasz.blogspot.com/2014/03/kilka-migawek-z-wystawy.html