
poniedziałek, 21 lipca 2008
wtorek, 24 czerwca 2008
Napisano o nas w "Gwarku", ale z błędami :)
sobota, 21 czerwca 2008
Wczoraj...
...odbyło się uroczyste zakończenie roku dla wszystkich grup plastycznych. Jest to okazja by pochwalić się rodzicom, rodzeństwu, przyjaciołom nie tylko spektakularnymi sukcesami, ale i pracami, które "w pocie czoła", ale i z niemałą przyjemnością, wykonywaliśmy w ciągu całego 2007/2008 r.
- We wrześniu 2007 nagrody za zeszłoroczny, III plener „Kalwaryjskie Impresje” w Piekarach Śląskich otrzymały: wyróżnienie Angelika Krzus, I miejsce Marta Czarnecka.
- Ogólnopolski Festiwal Sztuki Nieprofesjonalnej (Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach) - Angelika Krzus – wyróżnienie za grafikę wykonaną w technice suchej igły.
- Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną (Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach) – I miejsce Kasia Gierczyńska, III miejsce – Sylwia Starczewska.
- Konkurs „Książka jest sztuką” (Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Biblioteka Miejska) – I miejsce Julia Wójcik, wyróżnienia: Edyta Piernikarczyk, Bartek Galiński, Marta Keler.
- Konkurs na logo stowarzyszenia „Uskrzydlamy” w Piekarach Śląskich – I miejsce Angelika Krzus, III miejsce Edyta Piernikarczyk, wyróżnienia: Bartek Galiński, Julia Wójcik.
- Osoby ze starszej grupy wzięły udział w dniach otwartych na ASP w Katowicach.
- W maju wzięliśmy udział w konkursie i wystawie grafiki „Kim jestem – moje metamorfozy” w Czechowicach-Dziedzicach.
- W czerwcu byliśmy na XI Międzynarodowym Festiwalu Rysowania w Zabrzu.
- W IV Plenerze „Kalwaryjskie Impresje” w Piekarach Śląskich: I nagroda dla Julii Wójcik oraz wyróżnienie dla Ani Albrecht w III kategorii wiekowej, II nagroda w II kategorii wiekowej dla Grzegorza Dalmaty.
- Byliśmy organizatorem konkursu plastycznego „Malowanki Pończoszanki”, na prace inspirowane książkami Astrid Lindgren, którego rozwiązanie odbyło się w 100 rocznicę urodzin pisarki.
- A za niecały tydzień czeka nas wernisaż wystawy „Który kolor?” – malarstwo i grafika grupy starszej w Miejskiej Bibliotece Publicznej...
Nie wszyscy wiedzą, że prócz nagród i wyróżnień w konkursach uczestnicy zajęć plastycznych mieli także udział w organizacji loterii andrzejowej i kiermaszów światecznych, z których dochód był przeznaczony na materiały plastyczne i stroje dla tańczących, ofiarowaliśmy także 6 obrazów na aukcję charytatywną na rzecz dzieci chorych na nowotwory, zorganizowaną przez Zespół Szkół im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim.
Mamy w naszym gronie również Cyryla, który zdał na wysokiej pozycji egzaminy wstępne do liceum plastycznego, Magdę która na zajęciach przygotowywała się do matury z historii sztuki, którą zdawała (i zdała pomyślnie!) jako jedyna osoba w swojej szkole. Kilka osób przychodziło na konsultacje z historii sztuki pod kątem doboru dzieł plastycznych do prezentacji maturalnych z jęz. polskiego, te osoby również bardzo dobrze sobie poradziły.
piątek, 20 czerwca 2008
Nagrody za "Kalwaryjskie Impresje" rozdane
wtorek, 17 czerwca 2008
Wystawy, wystawy!
Zapraszamy również na wystawę malarstwa i grafiki grupy starszej pt. "Który kolor?". Wernisaż będzie miał miejsce w galerii "Antresola" w Miejskiej Bibilotece Publicznej w Tarnowskich Górach, w dniu 26 czerwca (czwartek) o godz. 17.00. Wystawa w "Antresoli" potrwa do 1 sierpnia.
P.S.Z ostatniej chwili: jest już notka o naszej wystawie na stronie biblioteki!

wtorek, 10 czerwca 2008
Plener na kalwaryjskim wzgórzu w Piekarach Śląskich
poniedziałek, 9 czerwca 2008
I jeszcze fotki...
piątek, 23 maja 2008
Nagrody w konkrusie na logo "Uskrzydamy"
Przy okazji tworzenia logo mogliśmy się przekonać, że niełatwą jest praca grafika :) W tworzeniu naszych projektów posłużyliśmy się burzą mózgów, w wyniku której powstały rysunki odręczne, potem obrobione w komputerze.
Więcej o działalności stowarzyszenia tutaj.
Wyróżniona w Świętochłowicach


23 listopada 2007 r. w ramach IX Festiwalu Sztuki Nieprofesjonalnej w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach-Lipinach została nagrodzona wyróżnieniem grafika Angeliki Krzus, pt. „Oda do mojego buta”.

Możecie też obejrzeć kilka innych grafik, które wysłaliśmy na konkurs.




Zaciekawiła mnie również specyficznie śląska, tradycyjnie zabudowana dzielnica Świętochłowic, jaką są Lipiny. Słynie ona z działalności artystów amatorów, których prace wystawiane są np. tutaj.
Niezwykle ciekawą twórczość śląskich malarzy nieprofesjonalnych z kolekcji p. Gerarda Trefonia można także oglądać w scenerii zamku w Nakle Śląskim. Chwała naszemu starostwu za ten pomysł, i oby więcej takich projektów!
Warto też poczytać o malarstwie najsłynniejszych bodaj śląskich malarzy prymitywistów, tj. grupy janowskiej. Na kanwie ich działalności osnuta jest fabuła poetyckiego, zabawnego, ale i wzruszającego filmu Angelus, któremu malarskością dorównuje chyba tylko Frida.
Malowanki Pończoszanki nagrodzone!

Bardzo chciałam zorganizować taki konkurs, bo choć już nie jestem dzieckiem to pozostaję wielką fanką pani Lindgren. Podziwiam ją za cudowne poczucie humoru, niesamowity zmysł obserwacji, radość życia i za to, że nie unikała mówienia też o smutkach i problemach dziecięcych, często wcale nie mniejszych niż te, jakie mają dorośli, a przy tym umiała o nich mówić bardzo delikatnie i ciepło.
Za to m.in. pisarka otrzymała chyba najpiękniejszą nagrodę, jaką można otrzymać - Order Uśmiechu, który dzieci przyznają dorosłym. Osoba, która zostaje nim wyróżniona musi bez skrzywienia się wypić sok z całej cytryny.

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy stworzyli lub przyczynili się do stworzenia dzieł na konkurs, wszystkie one zasłużyły na uwagę i nagrodę, jury oglądało je bardzo dokładnie, bo też każda praca coś w sobie ma: najcenniejsza jest ich szczerość i wysiłek włożony w przygotowanie. Dlatego jak to się już stało tradycją w MDK na wystawie pokazujemy nie tylko nagrodzone, wybrane, ale wszystkie nadesłane prace, (w liczbie ponad 100).

Jury przyznało 6 nagród i aż 14 wyróżnień.
W kategorii dzieci najmłodszych od 5 do 7 lat:
Nagroda im. Nilsa Paluszka: dla Kajtka Srokosza, Kasi Cieślińskiej, Nikoli Skopowskiej i Kuby Drosika, wyróżnienie im. Nilsa Paluszka: dla Jasia Kontenta, Karolinki Kuny, Eli Gluck i Marlenki Kałdonek.
W kategorii dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat:
Nagroda im. Emila ze Smalandii: dla Grzesia Dyszki, wyróżnienie im. Emila ze Smalandii dla Magdy Kotuli, Natalii Leniec, Krzysia Brzęka i Dominiki Krzystecko.
W kategorii prac nietypowych: Nagroda im. Pippi Pończoszanki dla Julii Kostrzewy oraz wyróżnienia im. Pippi Pończoszanki: Kasia Olech, Rafał Howaniec, Weronika Błaszczyk.

Na rozdaniu nagród wystąpiły Natalia Leniec, Ola Uliasz oraz Klaudia Kątna, które w MDK biorą udział w zajęciach wokalno-tanecznych pod okiem pani Małgosi Zachnik. Można było także sfotografować się ze znanymi bohaterami utworów Astrid Lindgren.
Cykl kamienic...
Uchylam kawałek tajemnicy i umieszczam jeden obraz z cyklu;p
Gdy tylko trochę zaświeci słońce wybieram się do Bytomia z aparatem na poszukiwania weny, a wiem, że jest jej tam dużooo. Bytom jest pełen pięknych kamienic, niestety większość wymaga gruntownej renowacji, ale tym bardziej dlaczego nie może mi to posłużyć za dobry temat? :)
czwartek, 22 maja 2008
Regulamin "Malowanki Pończoszanki"
Ul. Gliwicka 36
42 – 600 Tarnowskie Góry
Tel. 032 285 29 74
Celem konkursu jest
Rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i kreatywności, prezentacja twórczości plastycznej dzieci, zainteresowanie dzieci utworami niezwykłej szwedzkiej pisarki, także tymi mniej znanymi
Warunki uczestnictwa:
Uczestnicy dostarczają prace na adres placówki do dnia 5 listopada 2007
Prace wykonywane są indywidualnie
Każda praca powinna być opisana i zawierać następujące informacje: tytuł książki Astrid Lindgren, którą była inspirowana, imię, nazwisko oraz wiek autora pracy, imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna, dokładny adres i telefon placówki,
Prace powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem
Prace wykonane niezgodnie z regulaminem lub niekompletnie opisane nie będą uczestniczyły w konkursie!
Zostaną przyznane następujące nagrody
Nagroda Nilsa Paluszka (kategoria wiekowa 5-7 lat)
Nagroda Emila ze Smalandii (kategoria wiekowa 8-10 lat)
Nagroda Karlssona z Dachu (kategoria wiekowa 11-12 lat)
Nagroda Pippi Pończoszanki - za oryginalność pomysłu (będzie też brane pod uwagę zilustrowanie jednego z mniej znanych utworów Astrid Lindgren)
Kryteria oceny prac:
Samodzielność wykonania, oryginalność pomysłu, walory artystyczne i estetyczne, nowatorskie wykorzystanie technik plastycznych
Dostarczone prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana w MDK nr 2. O rozwiązaniu konkursu laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie.
Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność organizatora. Prace nienagrodzone można będzie odebrać po zakończeniu wystawy w godzinach trwania zajęć plastycznych w MDK nr 2 przy ul. Gliwickiej 36.
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 ma przyjemność zaprosić wszystkie dzieci biorące udział w konkursie wraz z ich opiekunami do świętowania 100 rocznicy urodzin Astrid Lindgren, która przypada 14 listopada 2007 roku. W tym dniu, o godz. 17.00 w MDK nr 2 przy ul. Gliwickiej 36 odbędzie się rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, w której wezmą udział wszystkie nadesłane prace.
(21 września 2007)
Na początek - dobre wiadomości!

Marta podczas udzielania wywiadu panu redaktorowi z "Gwarka".
(12 września 2007)
Ogólne zamieszanie, radość, no i trochę żal...
Wkrótce więcej zdjęć z wernisażu.
Tymczasem zapraszamy na Akcję Lato 2007.

Imprezy w czerwcu i zbliżający się koniec roku
Tymczasem już do obejrzenia w galerii: zdjęcia z tegorocznego jubileuszowego X Międzynarodowego Festiwalu Rysowania w Zabrzu oraz pleneru Kalwaryjskie Impresje w Piekarach Śląskich. Miłego oglądania!
(15 czerwca 2007)
Rozpoczęcie sezonu plenerowego
Doświadczenie pleneru polega na opuszczeniu bezpiecznej, sztucznie wyizolowanej przestrzeni pracowni i choć częściowej rezygnacji z wypracowanych wzorów postępowania, według których się dotychczas pracowało. Jest to trochę pójście w nieznane, nie tylko w sensie miejsca, ale także spotkania z ludźmi. Reakcje „gapiów” bywają różne, czasami skupienie w nowej sytuacji bywa trudne, lub wręcz niemożliwe. Prawdziwym wyzwaniem jest odnieść się do takiego doświadczenia i przeobrazić je w rysunek, pracę malarską lub konceptualną. My na początek wybraliśmy miejsce inspirujące, ale ustronne.
Galeryjka ze zdjęciami tutaj.
(24 kwietnia 2007)
Nowe zdjęcia i nagroda dla Maćka
Założyliśmy też nową galeryjkę Obiekty, w której znajdą się zdjęcia prac trójwymiarowych, nie koniecznie rzeźb. Na początek prezentujemy w niej shadowboxy – jeśli chcecie wiedzieć, co to takiego – zapraszamy do zaglądania.
Zamieściliśmy też parę pamiątkowych fotek z Akcji Zima 2007.
Ferie zimowe
(9 lutego 2007)
Świeżo malowane
(22 stycznia 2007)
Kiermasze świąteczne
(21 grudnia 2006)
Rozwiązanie konkursu
Powodów do radości było wiele: rozdanie nagród zwycięzcom konkursu, wernisaż wystawy grafiki uczestników zajęć plastycznych w „Jordanie”, otwarcie naszej galerii.
Dzięki wspólnym wysiłkom i zaangażowaniu udało się przygotowanie pomieszczenia na „poddaszu”, które do niedawna było rupieciarnią. Galeria jest jeszcze skromna, ale tą skromność rekompensuje jej wyjątkowy klimat. Do małego pomieszczenia przypominającego domek na drzewie albo budkę wartowniczą prowadzą charakterystyczne kręte schody. Właśnie to było inspiracją do nadania galerii nazwy „Ucho”. Prace nadesłane na konkurs były bardzo pomysłowe, szczere i autentyczne, pełne inwencji, a nawet poczucia humoru. Tego typu konkursy, w których równie ważna, a może nawet ważniejsza od formy pracy jest idea, pomysł, są zawsze interesujące, bo pokazują sposób, w jaki myślimy. Dziś obserwujemy zjawisko wyjścia sztuki w przestrzeń publiczną, np. artyści wychodzą z instytucji związanych tradycyjnie ze sztuką, opuszczają galerie i prezentują swoje prace na billboardach, czy citylightach tak jak to miało miejsce w przypadku Galerii Zewnętrznej AMS. Inne zjawisko to mieszanie się, zacieranie granic pomiędzy sztuką a codziennością, potocznością. Przykładem tego może być teledysk Björk prezentowany gronu zainteresowanych znawców na Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji, ale również na co dzień w MTV. Projekty artystyczne można znaleźć w Internecie i nierzadko są one interaktywne, to znaczy możemy się do nich włączyć nie tylko jako widzowie, ale i współtwórcy.
Sztuka robi krok w naszą stronę.
Teraz my powinniśmy znaleźć dla niej więcej czasu i przestrzeni w naszym życiu. Uczestnicy tego konkursu już zrobili ten pierwszy krok. Za to zostali wszyscy uhonorowani dyplomami i drobnymi pamiątkami. Ale tak to już jest, że trzeba wybrać zwycięzców. Komisja konkursowa po burzliwych obradach postanowiła przyznać:
W kategorii gimnazja: Dwa trzecie miejsca ex aequo, dwa drugie miejsca ex aequo oraz miejsce pierwsze.
miejsce I: Ania Wójcicka,
miejsce II: Monika Ogrodnik, Eleonora Wasielewska
miejsce III: Agnieszka Sławek, Antonina Respondek
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: dwa pierwsze miejsca ex aequo.
miejsce I: Ewa Płaczek, Angelika Krzus.
Rozdaniu nagród towarzyszyła wystawa grafiki uczestników zajęć plastycznych w „Jordanie”. Zbiór prac pochodził z dwóch lat, a nazwiska ich twórców to m.in.: Ania Baron, Asia Dziewior, Dominika Garus, Alicja Jasińska, Ola Jasińska, Magda Kurzac, Łucja Lukoszek, Amadeusz Muzioł, Ewa Płaczek, Kamila Szula, Julia Wójcik, Magda Zaton. Twórcy przyprowadzili także swoich gości.
Celem wystawy było popularyzowanie ciekawych technik graficznych takich jak linoryt, sucha igła, tektografia,, których efekt ma w sobie element zaskoczenia, nie da się go do końca przewidzieć, a także pokazanie, że nie dysponując prasą graficznej ani dużymi nakładami finansowymi, ale pasją i wyobraźnią – można wiele osiągnąć. Walory grafiki warsztatowej oraz możliwości jej wykorzystania (np. w plakatach, dyplomach oraz zaproszeniach na naszą wystawę) są wciąż bardzo atrakcyjne w dobie grafiki komputerowej i warto je upowszechniać, aby te dwie techniki mogły współistnieć obok siebie.
Wystawę w dniu otwarcia zwiedziło ok. 50 osób.
Po części oficjalnej nastąpił słodki poczęstunek.
(2 grudnia 2006)
Regulamin konkursu
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT REKLAMUJĄCY WYDARZENIE ARTYSTYCZNE
OrganizatorMłodzieżowy Dom Kultury nr 2 "Jordan" Ul. Gliwicka 36 42 - 600 Tarnowskie Góry Tel. 032 285 29 74 Cel konkursu:Celem konkursu jest prezentacja pomysłów na taką promocję sztuki, którą młodzież byłaby zainteresowana. Innymi słowy reklama, którą stworzy każdy z uczestników konkursu ma być interesująca dla niego samego. Rodzaj wydarzenia artystycznego jest dowolny (koncert, spektakl, wystawa, film itp.). Może to być wydarzenie autentyczne, które miało miejsce, lub fikcyjne, zmyślone, wymarzone. Plakat może być wypowiedzią czysto plastyczną lub zawierać elementy liternictwa, czy też pomysł wyrażony w wymyślonym przez uczestnika tekście. Kryteria oceny prac:
Samodzielność i szczerość wypowiedzi
Oryginalność pomysłu
Walory artystyczne i estetyczne
Nowatorskie i kreatywne wykorzystanie technik plastycznych
Warunki uczestnictwa:
Uczestnikami konkursu może być młodzież gimnazjalna(13 - 16 lat) oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych (16 - 19 lat)
Prace konkursowe będą oceniane w dwóch grupach wiekowych, w następujących kategoriach:
I kategoria - młodzież gimnazjalna
II kategoria - młodzież szkół ponadgimnazjalnych
Uczestnik powinien dostarczyć pracę na adres organizatora do dnia 15 listopada 2006
Prace wykonywane są indywidualnie
Technika wykonania pracy - praca może być wykonana w dowolnej technice płaskiej - np.: grafika, grafika komputerowa, dowolna technika malarska, collage, fotografia, rysunek.
Preferowany format pracy - A3 (w przypadku grafik i fotografii nie mniejszy niż A5)
Każda praca powinna być z tyłu opisana i zawierać następujące informacje:
Imię, nazwisko oraz wiek autora pracy,
Dokładny adres i telefon placówki,
Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna.
Prace wykonane niezgodnie z regulaminem lub niekompletnie opisane nie będą uczestniczyły w konkursie. Warto pamiętać, aby wypowiedzi na plakatach nie zawierały jakichkolwiek obraźliwych lub niewłaściwych treści. Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana w MDK nr 2. O rozwiązaniu konkursu laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. Rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na którą zapraszamy wszystkich uczestników i opiekunów nastąpi 21 listopada 2006 (wtorek) o godz. 17.00. Wystawa potrwa do 4 grudnia 2006. Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność organizatora. Prace nienagrodzone można będzie odebrać po zakończeniu wystawy w godzinach trwania zajęć plastycznych w MDK nr 2 przy ul. Gliwickiej 36.Regulamin jest dostępny także na stronie pracowni.
(13 października 2006)
Podsumowanie roku 2005/2006
· W konkursie "Kartka urodzinowa dla Mozarta"
o Aneta Joszko II miejsce,
o Dominika Joszko II miejsce,
o Sandra Bartosik II miejsce,
o Iza Ordon II miejsce,
o Magda Kurzac II miejsce,
o Ola Jasińska II miejsce,
o Wiktoria Zawiślak II miejsce.
o Wyróżnienia: Sandra Prudlik, Alicja Jasińska, Magda Łuczak.
o Ponadto praca Magdy Kurzac została wydana jako pocztówka.
· W konkursie "Abstrakcja - jesienne nastroje":
o Dominika Garus - II miejsce,
o Angelika Pach - wyróżnienie.
· W konkursie na ilustrację do "Bajki o dziesięciu bałwankach" Wandy Chotomskiej (luty 2006, konkurs organizowany przez Tarnogórskie Centrum Kultury)
o Wyróżnienie - Karolina Kachelska
o I nagroda - Karolina Całka
· W plenerze malarskim "Kalwaryjskie Impresje" w Piekarach Śląskich, który odbył się w dniu 13 czerwca 2006 II miejsce otrzymała Julia Wójcik, (a nagroda okazała się niebylejaka, ponieważ była nią profesjonalna sztaluga malarska oraz inne cenne materiały plastyczne). Ponadto na stronie internetowej Radia Piekary można było przeczytać o tym plenerze i wysłuchać wywiadu z jego uczestnikami, z nami też ;)
Oprócz tego, wzięliśmy udział w:
· konkursie "Na najpiękniejszego anioła i szopkę świąteczną" organizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Klon (grudzień 2005),
· w IX Międzynarodowym Festiwalu Rysowania (Zabrze, hala MOSiR) w dniu 1 czerwca 2006
Byliśmy na wystawach:
· pokonkursowych
· na wystawie malarstwa Macieja Gryglaszewskiego i Jacka Kasjanowicza w galerii Inny Śląsk (15 X 2005),
· na wystawie grafiki komputerowej Zdzisława Beksińskiego w galerii Przytyck (16 XI 2005),
· na wystawie grafiki polskich artystów plastyków z krajów wyszehradzkich "Cztery nieba" (galeria Przytyck, 23 luty 2006)
· Również u nas odbył się konkurs "Wycinanka - wielkanocne zwyczaje" i mogliśmy podziwiać wystawę wszystkich nadesłanych prac w ilości 288, a w dniu 12 kwietnia 2006 odbyło się uroczyste rozdanie nagród połączone z występem dzieci z zajęć taneczno-wokalnych oraz zajęć gry na keyboardzie.
Jeśli chodzi o sprawy bardziej przyziemne, ale wcale nie mniej ważne to:
· dużym sukcesem była organizacja kiermaszu mikołajowego z rękodziełem, z którego cały dochód został przeznaczony na materiały plastyczne, (artykuły na kiermasz - anioły drewniane, biżuteria i kartki świąteczne były wykonywane przez cały miesiąc listopad).
· Państwo Koźmin ofiarowali nam żywą choinkę, za co im serdecznie dziękujemy
· Udało się nam pozyskać darmowe materiały plastyczne wraz z dowozem (papiery "drugiego użytku" oraz folie samoprzylepne)
· Udało się odświeżyć meble w pracowni plastycznej (pomalować biurko i szafę)
Podczas wernisażu z okazji końca roku szkolnego wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, był też mały poczęstunek (domowe ciasto). Z powodu braku miejsca na wystawie końcowej nie znalazły się wszystkie prace, choć wszystkie zasługują na uwagę, są oryginalne, wykonane z pasją, poświęceniem i fantazją.Z technik, które poznawaliśmy w tym roku, a które zasługują na szczególne zainteresowanie można wymienić:
· techniki graficzne (linoryt, sucha igła, tektografia)
· malarstwo akrylowe na płótnie (wraz z przygotowaniem podobrazia)
· decoupage
· makramę
· batik
· masę papierową, z której można robić figurki, naczynia, a nawet biżuterię
Życząc Wam wspaniałego wypoczynku chcę podziękować wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w zajęciach, za pomysłowość, wytrwałość, pracowitość. To Wy tworzycie wyjątkowy klimat tej pracowni! Dziękuję także Rodzicom, którzy znajdowali co tydzień czas na przyprowadzanie dzieci. Wszystkim za wszelką pomoc i dobre słowo - wielkie dzięki! Mam nadzieję, że zobaczymy się po wakacjach!
p. Marysia
Tymczasem zapraszamy do Jordana na Akcję Lato w Mieście 2006, która potrwa przez całe wakacje, codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Wśród czekających na Was atrakcji m.in. basen odkryty, stoły do ping-ponga, boisko...